Rozstępy i blizny

Blizny i rozstępy to uszkodzenia, które w mniejszym lub większym stopniu szpecą obraz skóry. Blizna to zmiana skórna tworząca się w miejscu urazu mechanicznego lub oparzenia. Powstaje z tkanki łącznej włóknistej w procesie gojenia się zastępując uszkodzoną tkankę. Rozstępy to wrzecionowate pasma pojawiające się najczęściej na pośladkach, brzuchu, udach i piersiach. Powstają na poziomie skóry właściwej i naskórka w wyniku uszkodzenia komórek odpowiedzialnych za produkcję kolagenu i elastyny. Istnieją dwa podstawowe mechanizmy powstawania rozstępów: zaburzenia hormonalne oraz mechaniczne uszkodzenia w wyniku znacznego przyrostu masy
ciała.

Nasze zabiegi usuną lub zmniejszą niedoskonałości skóry, wygładzą ją i wzmocnią.

Karboksyterapia na rozstępy

Rozstępy to wrzecionowate pasma, występują najczęściej na udach, brzuchu, ramionach. ;Przyczyną powstania zazwyczaj jest znaczny przyrost masy ciała, np. w czasie ciąży. Można skutecznie zapobiegać ich powstawaniu, ale gdy już są, wówczas można jedynie zmniejszyć ich widoczność. Do dzisiaj nie opracowano żadnej metody skutecznego usuwania tych zmian.

Najskuteczniejszą techniką jest terapia dwutlenkiem węgla, która przy optymalnych warunkach jest w stanie zniwelować widoczność rozstępów nawet o 80%. Karboksyterapia usprawnia proces tworzenia nowych naczyń krwionośnych, co przekłada się na znaczną poprawę ukrwienia naskórka.

Wpływa to na pigmentację skóry, a w efekcie przyciemnia kolor rozstępów do właściwego koloru skóry. Karboksyterapia jest jedyną dostępną terapią zarówno w walce ze starymi, jak i nowymi rozstępami i przynosi widoczną poprawę skóry, bez względu na jej kolor i odcień.

Karboksyterapia na blizny

Blizna to zmiana skórna będąca najczęściej wynikiem uszkodzenia skóry właściwej, jest w zasadzie naturalnym, ostatnim etapem gojenia się rany. Zanim jednak powstanie blizna, urażone miejsce musi przejść przez fazę zapalną, gdy rana ulega zasklepieniu oraz fazę proliferacyjną – w czasie, której skóra ulega wzmocnieniu przez świeżo wytworzone włókna kolagenowe. Te dwa etapy trwają zwykle od dwóch do trzech tygodni. W konsekwencji efekt końcowy wygląda dosyć nieestetycznie i niekiedy może prowadzić do obniżania samooceny ze względu na wygląd. Leczenie świeżych blizn jest niewskazane.

Skóra musi się najpierw zagoić, tak aby ustąpił stan zapalny. Leczenie można rozpocząć około 2-3 tygodni po zagojeniu się rany.
Karboksyterapia przynosi efekty w leczeniu blizn np. po cesarskim cięciu czy usunięciu wyrostka robaczkowego.

Cena zabiegu: 150zł

Umów się na zabieg:

Zadzwoń: 731 690 208

Nasz specjalista odpowie na Państwa pytania. Zapraszamy.