Kwas hialuronowy Piaseczno, Józefosław

Kwas hialuronowy nazywany jest „eliksirem młodości”. To niezwykła substancja, która znajduje bardzo szerokie zastosowanie w zabiegach medycyny estetycznej.

Czym jest kwas hialuronowy?

Kwas hialuronowy to organiczny związek chemiczny, który naturalnie występuje w organizmie każdego człowieka. Jest składnikiem ścianek naczyń krwionośnych, znajduje się w płynach ustrojowych oraz w ciałku szklistym oka. Jego największe stężenie – bo aż 50% występuje w skórze jako hialouronian sodu. To właśnie on odpowiada za napiętą, sprężystą oraz dobrze nawilżoną skórę u młodych osób. Wraz z wiekiem jego ilość w tkankach maleje, co przyczynia się do powstawania zmarszczek oraz utraty jędrności. Istnieje jednak doskonałe rozwiązanie! Już w latach 80 XX naukowcy posiedli umiejętność wyizolowania kwasu hialuronowego i wykorzystania jego cudownych właściwości do poprawiania urody.

Zabiegi wykonywane kwasem hialuronowym

Kwas hialuronowy w medycynie estetycznej stosowany jest zarówno w procesie modelowania twarzy, jak i w celu nawilżenia oraz odmłodzenia skóry. Doskonałe efekty przynosi w zabiegach takich jak:

  1. Powiększanie i konturowanie ust – pozwala uwydatnić usta oraz nadać odpowiedni kształt wargom. Zabieg dedykowany jest zarówno kobietom, które posiadają wąską czerwień wargową, jak i paniom, które mają pełne usta, ale chcą je uwydatnić oraz nawilżyć. Pozwala na pozbycie się asymetrii ust i podniesienie kącików.
  2. Usuwanie zmarszczek – kwas hialuronowy naturalnie znajduje się w naszej skórze, więc wypełnianie nim zmarszczek pozwala osiągnąć naturalny i zadowalający efekt. Substancja aktywna wprowadzana jest pod skórę za pomocą mikroiniekcji. Zabieg zapewnia efekt liftingujący, nawilża cerę oraz wygładza zmarszczki. Chroni przed wolnymi rodnikami oraz spowalnia dalsze procesy starzenia się skóry.
  3. Wolumetria twarzy – zabieg modelowania za pomocą kwasu hialuronowego przynosi natychmiastowe efekty. Pozwala na wyrównanie ubytków objętości twarzy, uniesienie opadających policzków, wymodelowanie zarysu żuchwy oraz policzków. To skuteczny sposób na uzyskanie młodszego i bardziej harmonijnego wyglądu dla osób w każdym wieku.