Wypełnienie zmarszczek, bruzd kwasem hialuronowym

Zastosowanie preparatów na bazie kwasu hialuronowego jest bardzo szerokie. Ponieważ preparaty z jego zawartością, zbliżone są do kwasu zawartego w ludzkim ciele, zabiegi te są bezpieczne dla organizmu i niezwykle skuteczne.

Dzięki zastosowaniu podskórnie tych preparatów możemy w bardzo skuteczny i naturalny sposób zlikwidować wszelkiego rodzaju zmarszczki i bruzdy. W zależności od indywidualnego problemu pacjenta stosowane są różne techniki podawania preparatów; od minimalnych wkłuć na dużych obszarach (podobnie jak przy mezoterapii), przez tradycyjne wstrzyknięcie preparatu w odpowiednie miejsca po zastosowanie tzw. kaniuli przez które podawany jest wypełniacz.

Niezależnie od zastosowanej metody zabieg jest względnie bezbolesny i może ale nie musi być przeprowadzony w znieczuleniu miejscowym z zastosowaniem kremów znieczulających lub iniekcji.

Ilość zużytego preparatu jest kwestią bardzo indywidualną pacjenta i zależy od wielkości czy głębokości obszaru jaki będzie wypełniany. Dzięki zastosowaniu dobrze dobranych preparatów i fachowości lekarza pacjenci uzyskują naturalny i pożądany wygląd. W naszej klinice proponujemy bardzo szeroką gamę preparatów na bezie kwasu hialuronowego, dzięki czemu lekarz ma swobodę w doborze najbardziej odpowiedniego dla pacjenta preparatu, przez co możemy zapewnić uzyskanie najbardziej optymalnych efektów zabiegów i przede wszystkim jego bezpieczeństwa medycznego.

Efekty zabiegu:

  • wypełnienie – redukcja zmarszczek i bruzd
  • nawilżenie i ujędrnienie skóry okolicy zabiegowej.

Zalecana częstotliwość: Kwas hialuronowy jest stopniowo degradowany przez organizm. Wykonanie kolejnego zabiegu zaleca się po upływie około 7-10 miesięcy od poprzedniego.

Czas utrzymywania się preparatu w tkankach zależy od wieku, mimiki, trybu życia pacjenta (np. palenie papierosów skraca działanie kwasu), ekspozycji na promieniowanie ultrafioletowe, rodzaju użytego produktu oraz miejsca iniekcji.

Zanikanie wypełniacza w tkankach jest zjawiskiem korzystnym i świadczy o jego bezpieczeństwie, ponieważ efekt jego zastosowania jest odwracalny.