Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym

Według różnych statystyk problem łysienia dotyka prawie 60% kobiet i ponad 80% mężczyzn. Dla wielu osób  utrata włosów jest nie tylko defektem kosmetycznym, ale i powodem zaniżonej samooceny i kompleksów.  Osocze bogatopłytkowe (PRP) od ponad 30 lat z powodzeniem stosuje się w ortopedii, chirurgii i innych dziedzinach medycyny. Od niedawna innowacyjna receptura jest wykorzystywana również w terapii ludzi zmagających się z łysieniem . Mezoterapię z użyciem osocza bogatopłytkowego zaleca się zarówno osobom z łysieniem plackowatym, jak i osobom  z osłabionymi włosami, wymagającymi intensywnego odżywienia. Terapia wykorzystująca osocze bogatopłytkowe jest szansą dla ludzi, u których stosowanie różnego typu metod zachowawczych nie przyniosło oczekiwanych rezultatów. Skuteczność leczenia nadmiernego wypadania włosów z pomocą osocza bogatopłytkowego potwierdzają liczne badania. Wśród nich można wymienić eksperyment prowadzony przez zespół naukowców z Uniwersytetu z Brescii, International Hair Research Foundation i Centrum Medycznego Uniwersytetu Hebrajskiego. w którym dowiedziono skutecznośc tej metody.

Wyniki badań zostały opublikowane w 2013 roku we wrześniowym numerze „British Journal of Dermatology”.

Skoncentrowane PRP zawiera proteiny i czynniki wzrostu, stymulujące większą aktywność mieszków włosowych.
Procedura polega na ostrzyknięciu obszarów dotkniętych największym przerzedzeniem włosów. Uwolnione z płytek czynniki wzrostu indukują komórki macierzyste mieszków włosowych do przejścia od stanu uśpienia do stanu aktywnego, co w efekcie przekłada się na stymulację odrastania włosów.

Nowe włosy są mocniejsze i wyraźnie gęstsze, jednak na ostateczne rezultaty trzeba poczekać – proces odrostu trwa ok. 3 miesiące.
Bezpośrednio po zabiegu pacjent może odczuwać zwiększone napięcie skóry głowy w miejscu iniekcji preparatu. Jest to związane ze stopniowym uwalnianiem się z płytek czynników wzrostu i ich intensywnym oddziaływaniem na tkanki.

Dla najlepszych efektów wskazane jest wykonanie serii ok. 5 zabiegów co 4-5 tygodni.

             Skóra przed zabiegiem                          Po serii 4 zabiegów                    Po roku od serii zabiegów

Cena zabiegu 800 PLN

Umów się na zabieg:

Zadzwoń: 731 690 208

Nasz specjalista odpowie na Państwa pytania. Zapraszamy.

t KC]